صفحه اصلی
نشست مدیران سازمان فنی وحرفه ای کشور با هئیت رئیسه دانشگاه شهید بهشتی
  • 38141 بازدید

این جلسه با حضور آقای دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه، آقای دکتر رسولی مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، آقای دکتر طالب پور معاون فرهنگی و اجتماعی، آقای دکتر شاه پسند معاون آموزش و پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ‏ای کشور، آقای دکتر نعیمی مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آقای مهندس روانبخش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و جمعی از مدیران سازمان فنی و حرفه ای کشور در تاریخ 10/11/1400 در ساختمان ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه ابتدا آقای دکتر نصیری قیداری ضمن خیرمقدم به میهمانان برنامه بر اهمیت مهارت آموزی و حرفه آموزی دانشجویان دانشگاه تاکید بسیار داشتند و افزودند دانشجویی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود اگر در کنار علم بتواند به مهارت و دانش فنی رشته ی خود مجهز شود، برای اشتغال و ورود به بازار کار هیچ مشکلی نخواهد داشت. ایشان بیان داشتند صنوف ، فنون و حرف از دیرباز درتمدن ایران ازجایگاه بسیار والا و ارزشمندی برخوردار بوده است.
اقای دکتر نصیری در ادامه افزودند سازمان فنی و حرفه ای کشور دارای سابقه ی درخشانی است و همکاری دانشگاهها با این سازمان برای آینده شغلی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها می تواند اثرات خیر فراوانی به همراه داشته باشد به همین لحاظ ایشان بر تشکیل کمیته مشترک بین دانشگاه شهید بهشتی و سازمان فنی و حرفه ای کشور برای پیشبرد اهداف این نشست تاکید کردند.
در ادامه آقای دکتر شاه پسند معاون آموزش و پژوهش سازمان فنی و حرفه ای کشور به معرفی انواع مهارت آموزی و طرح هایی که درحوزه مهارت آموزی سازمان فنی و حرفه ای کشور در حال اجرا هست، پرداختند.
ایشان رسالت سازمان فنی و حرفه ای کشور را ایجاد تعادل میان سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاه و نیاز بازار کار عنوان کردند وافزودند سازمان فنی و حرفه ای کشور به دنبال ایجاد بسترهایی جهت همکاری با دانشگاه هاست تا مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهها به حداقل ممکن برسد.
در ادامه جلسه مجوز تمدید مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه از سمت سازمان فنی و حرفه ای کشور به دانشگاه شهید بهشتی اعطا شد و در انتها مدیران سازمان فنی و حرفه ای کشور از مرکز فنی و حرفه ای دانشگاه بازدید داشتند.
 

افزودن نظرات