صفحه اصلی
برگزاری مراسم گرامیداشت روز جانباز در سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام
  • 33949 بازدید

مراسم گرامیداشت روز جانباز در سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام با حضور دکتر آقامیری رئیس دانشگاه ، حاج آقا رجالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، دکتر جهانگیری معاون فرهنگی و اجتماعی و جانبازان دانشگاه روز شنبه 6 اسفندماه در کافه بهشت دانشگاه برگزار گردید.

حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا رجالی ضمن تبریک میلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام  با قرائت بخش اول صلوات شعبانیه به یکی از ویژگی­های اشاره شده، در این صلوات پرداخت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت در این صلوات به سه گروه اشاره شده که قبل از آن­ها اهل بیت به عنوان فلک جاریه معرفی می شوند، کشتی که همیشه در جریان است و برای نجات انسان­ها همیشه استمرار دارد در شرایط پر تلاطم دنیا که جزر و مد ، طوفان­ها و فریب­ها زیاد است و انسان­ها همیشه در معرض خطر و آسیب هستند در این بین؛ افراد 3 گروه هستند، عده ای جلوتر هستند و مدعی اند و سوار بر این کشتی نمی شوند (هدایت نمی شوند) و عده ای هم عقب تر هستند از اهل بیت که نابود می شوند، افراد گروه سوم ، ملازم اهل بیت هستند که به حق و نجات دست پیدا می کنند.

وی گفت: پیامبر(ص) تعبیری دارند که می فرمایند شیعه کسی است که پا جا پای امام خود بگذارد شیعه باید ملازم باشد که سوار بر کشتی اهل بیت شود در این صورت به حق متصل می شود. که شما جانبازان هم از این قشر و ملازم هستید.

ایشان در پایان با اشاره به آیه­ای از سوره حشر اظهار داشت جانباز کسی است که برای آینده خودش توشه( بخشی از ظرفیت روح و روان خودش) را پیشاپیش فرستاده است.   

آقای دکتر رضوانی که میهمان افتخاری برنامه بود گفت : رکن اولیه ایمان معرفت قلبی است و بیانِ با زبان

رکن دوم است.

در ادامه مستند مصاحبه با جانبازان دانشگاه پخش شد.

آقای دکتر آقامیری سرپرست دانشگاه نیز اعیاد شعبانیه را به جانبازان تبریک گفت و سخن خود را با نحوه شکل گیری معاونت جنگ در دانشگاه و اعزام دانشجویان به جبهه در سال 64 پرداخت و اظهار داشت که دانشجویان در آن زمان؛ همزمان مسئولیت های زیادی را بی توقع، بدون گلایه و با صداقت به عهده می گرفتند که متاسفانه بعدها عافیت طلبی جای آن را گرفت.

وی گفت: جنگ زیبا نبود اما می توان در شرایط جنگ زیبا جنگید و خوشبختانه دانشگاه شهید بهشتی در جنگ رو سفید بود. جانبازان نماد ایستادگی در جنگ هستند؛ که متاسفانه این اسطوره­های جنگ معرفی نشدند.

و خاطرات جنگ ، زیبایی های جنگ و سختی های آن و تجربه هایش بیان نشده که امروز باعث شده جوانان ما اینگونه شدند. و در جهاد تبیین که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند کوتاهی کردیم.

ایشان به جانبازان و واحد فرهنگی دانشگاه توصیه کردند تجربه ها و خاطرات جنگ را برای آیندگان بنویسند.

سپس در فضایی صمیمی جانبازان دانشگاه به ذکر خاطره و بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

پایان بخش این مراسم، تقدیر از این عزیزان و عکس یادگاری بود.  

افزودن نظرات