صفحه اصلی
برگزاری مراسم گرامیداشت مقام زن در دانشگاه شهیدبهشتی
  • 60794 بازدید

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسم گراميداشت روز زن به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهیدبهشتی، با حضور جمعی از کارکنان و دانشجویان، 10ام دی ماه در مرکز همایش های بین المللی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد خبری معاونت فرهنگی دانشگاه شهیدبهشتی، در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا س و بیان منزلت والای زنان و مادران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، از نقش مهم بانوان در حفظ آرامش خانواده و جامعه گفت و از آنان خواست تا با الگو ساختن حضرت زهرا س برای پررنگ تر شدن نقششان در همه عرصه های جامعه امروز بکوشند.
پس از آن دکتر آقامیری، ریاست محترم دانشگاه شهیدبهشتی، با اشاره به تعداد رو به رشد زنانی که امروزه در بستر دانشگاه ها و مراکز علمی حضور دارند، تکریم حقیقی بانوان را دیده شدن و حضور هرچه بیشتر آنان در صحنه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... خواند و وظیفه مقامات مسئول را فراهم کردن زمینه حضور آنان در بستر جامعه و دانشگاه دانست.
دکتر آقامیری با مقایسه نقش زنان در جامعه قبل و بعد از انقلاب اسلامی، درخشش بانوان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی را از دستاوردهای انقلاب و پیرو آموزه های اسلام و پیامبر مبنی بر والا بودن جایگاه زنان عنوان کرد.
در ادامه، دکتر نفیسه فیاض بخش، نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک روز مادر، زنان را جلوه جمال و زیبایی خداوند خواند اما از حاضرین خواست تا از نقش پررنگ زنان در تعمق و تدبر غافل نشوند و با مطالعه تاریخ اسلام و فلسفه، از زنانی بخوانند که با تدبیر یا مشورت خویش هدایت جامعه را به دست گرفته بودند.
سخنرانی دکتر سعید عزیزی، کارشناس سبک زندگی و مشاور خانواده و اجرای زنده گروه موسیقی چاوش نو دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی از دیگر بخش های این مراسم بود.
 

افزودن نظرات