تشکل‌های اسلامی دانشجویی

بی‌تردید وجود تشکل‌های قدیمی و قوام‌یافته در میان دانشجویان، یکی از بسترهای رشد و شکوفایی آن‌ها و نیز یکی از علل پایداری و تاثیرگذاری حرکت‌های دانشجویی بوده است. از آن‌جا که دوران دانشجویی برای تمرین سیاسی و کسب تجربه در این عرصه بسیار مفید و سودمند است، فعالان این‌گونه تشکل‌ها عمدتا پس از دوران دانشجویی نیز به عنوان چهره‌های شاخص سیاسی کشور به ارائه خدمات موثر در راستای پیشرفت و تعالی جامعه می‌پردازند.
در همین راستا دانشگاه شهیدبهشتی دارای دو تشکل اسلامی (انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم و انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه) و بسیج دانشجویی می‌باشد. فعالیت تشکل‌های اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی در دانشگاه شامل برگزاری مراسم مختلف سیاسی-اجتماعی-فرهنگی، تریبون آزاد، برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی، برگزاری سخنرانی و مناظره، برگزاری اردوهای فرهنگی، برگزاری مراسم مختلف ملی-مذهبی، انتشار نشریات، موضع‌گیری‌های سیاسی در قالب بیانیه‌ها و بسیاری از فعالیت‌های دیگر می‌باشد.
هر یک از تشکل‌های اسلامی (بسیج و انجمن‌های اسلامی) پس از پر نمودن فرم درخواست برنامه آن را از طریق اتوماسیون و یا به صورت دستی تحویل کارشناس تشکل‌ها داده و کارشناس تشکل‌ها پس از ثبت در دبیرخانه هیات‌نظارت، فرم درخواست برنامه را جهت بررسی و تصمیم‌گیری در جلسه هیات‌نظارت تحویل دبیرخانه هیات‌نظارت دانشگاه می‌دهد. پس از بررسی و مصوبه جلسات هیات‌نظارت، نتیجه بررسی درخواست به‌صورت مکتوب به دبیر انجمن و یا رئیس بسیج دانشجویی داده می‌شود. در صورت موافقت برنامه از سوی هیات‌نظارت، کارشناس تشکل‌ها با توجه به برنامه مدنظر تشکل‌ها، با دانشکده مد نظر جهت در اختیار قرار گرفتن تالار دانشکده و همچنین جهت تردد مهمانان برنامه با حراست دانشگاه هماهنگی‌های لازم را صورت می‌دهد.

تشکل‌های دانشجویی فعال در دانشگاه شهیدبهشتی:
بسیج دانشجویی
جامعه اسلامی دانشجویان (جاد)
انجمن اسلامی دانشجویان (عضو دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه

اخبار:

— 5 آیتم به ازای صفحه
نمایش ۱ - ۵ از ۱۵ نتیجه
پیوندها:
انجمن‌های علمی دانشجویی
کانون‌های فرهنگی و اجتماعی